Helena, Arkansas

October 10th-13th, 2002

October 10th-13th, 2002

Sonny Boy Williamson Main Stage

Frank Frost Stage

Thursday 10/10

Friday 10/11

2:00 - 2:45

SBBS Talent Contest Winner - Alex Maryol

3:15 - 4:15

Kattawar Brothers

3:00 - 4:00

IBC Winner - Chef Chris & The Nairobi Trio

4:45 - 6:00

Bill Able & Cadillac John

4:15 - 5:20

Sterling Billingsley

6:30 - 7:45

Mikael Santana

5:40 - 6:50

Burton Gaar

8:15 - 9:30

Deep Cuts

7:10 - 8:25

Floyd Taylor

10:00 - 11:30

Andy Forest

8:45 - 10:00

Sonny Landreth

Saturday 10/12

10:25 - 11:40

Luther Kent & Raful Neal

12:15 - 1:15

Jerome “Hawk” Freeman

Friday 10/11

1:45 - 2:45

Mark Lemhouse

12:00 - 1:00

John Weston

3:15 - 4:15

Ms Zeno & the Skydogs

1:15 - 2:20

Sam Carr & The Delta Jukes

4:45 - 6:00

Eric Hughes Band

2:35 - 3:40

Deacon John

6:30 - 7:45

Forrest McDonald

4:00 - 5:10

Billy Branch

8:15 - 9:30

Oreo Blue

5:35 - 6:40

Pinetop Perkins & Bob Margolin

10:00 - 11:30

Michael Holloway w/ Shirley King

7:10 - 8:20

Mark Hummel's Blues Harmonica Blowout

Featuring Carey Bell & Johnny Dyer

Sam Carr Stage

8:50 - 10:00

Roomful Of Blues

Friday 10/11

10:30 - 11:45

Solomon Burke

3:15 - 4:15

Becc & Hank

Saturday 10/12

4:45 - 6:00

Kim Richardson

12:00 - 1:00

Kelley Hunt

6:30 - 7:45

Blue Mother Tupelo

1:15 - 2:15

Mem Shannon & The Membership

Saturday 10/12

2:30 - 3:30

Johnny Jones

12:00 - 1:00

McFarland's                    Children's Event

3:50 - 5:00

Jody Williams  &  Sean Costello

1:15 - 2:15

Crossroad Crusaders       Children's Event

5:20 - 6:35

Robert Lockwood, Jr

3:00 - 4:00

Pat "Catman" Webb

6:55 - 8:10

Anson & The Rockets Big Band 

4:15-5:15 Native Son
with Sam Myers

5:30 - 6:30

Bluff City Backsliders

8:40 - 10:00

Irma Thomas

7:45 - 8:45

Charlotte Taylor

10:30 - 11:50

Ike Turner

 

Gospel Stage

Houston Stackhouse Acoustic Stage

Saturday 10/12

Friday 10/11

Central Choir

12:00 - 1:00

Butch Mudbone

Apostolic Church Choir

1:20 - 2:20

Catfish Hodge

Fantastic Sounds

2:40 - 3:40

Otis Taylor

Supreme Harmonizers

4:00 - 5:00

Hawkeye Herman

Spirit of Memphis

Saturday 10/12

Memphis Harmonizers

12:00 - 1:00

Dave MacKenzie

Anointing Believers

1:20 - 2:20

Steve Arvey

Jordan Wonder

2:40 - 3:40

Precious Bryant

Sounds of Wonder

4:00 - 5:00

Spencer Bohran

Hughes Singers

Smith Brothers

Robert Lockwood Heritage Stage

New Life Singers

Friday 10/11

Sister Barbara Bradley

5:30 - 6:35

Henry Qualls & The Hash Brown Band

Arch of Angels

7:05 - /8:10

Cleveland Fats

Judge LT Simes & the Spiritual Seven

8:40 - 9:50

Eb Davis

10:20 - 11:30

Rockin Johnny & Taildragger

Sonny Boy Music Hall

Saturday 10/12

Friday 

8-10pm TBA
10pm - 2am Raful Neal & Little Raful Neal

5:30 - 6:35

Ann Rabson

7:05 - 8:10

Alberta Adams

Saturday

8 pm -10pm TBA

8:40 - 9:50

Al Garner

10pm -2am Mark Hummell

10:20 - 11:30

Willie Kent

Carey Bell, Johnny Dyer